HLEDÁNÍ ZTRACENÉHO RÁJE

Autor: Vlastimil Venclík
Režie: Vlastimil Venclík
Dramaturg a výtvarník scény: Zdeněk Podhůrský
Produkce: Petr Mácha, Agentura Nordproduction

Účinkují: herečka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě Ivana Jirešová a hudebník, moderátor a herec Zdeněk Podhůrský, držitel Ceny Františka Filipovského 2012

O Hře…

V jedné z nejlepších komedií našeho předního dramatika Vlastimila Venclíka, se setkáváme s milostnou dvojicí ve čtyřech životních etapách, v nichž se mění věk hlavních hrdinů a s ním i postoje a přístup k lásce, sexualitě a vztahům.

Zatímco ovšem v reálném životě hrdinové postupně stárnou, v našem příběhu je to opačně, do hotelového pokoje přicházejí aktéři vždy mladší a mladší, jako by se jejich život odehrával pozpátku. S Adamem a Evou se seznamujeme nejprve v jejich  80 letech, pak v 60, ve 40 a nakonec v 18 letech, tedy v jakémsi čtveru životních období, symbolizujícím zimu, podzim, léto a jaro.

Přitom se jejich epizody odvíjejí vždy v  současnosti, jako by se vnější čas kolem zastavil. Stejný hotelový pokoj, stejné zařízení, jen naše dvojice vždy o etapu mladší. Originální pojetí v režii samotného autora Vlastimila Venclíka, obsazením Zdeňka Podhůrského a Ivany Jirešové do rolí všech věkových kategorií, získává na grotesknosti a podtrhuje komediální žánr tohoto vtipného a zároveň stále aktuálního hledání lásky a Ráje na zemi.

Autor: Vlastimil Venclík
Režie: Vlastimil Venclík
Dramaturg a výtvarník scény: Zdeněk Podhůrský
Produkce: Petr Mácha, Agentura Nordproduction

Účinkují: herečka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě Ivana Jirešová a hudebník, moderátor a herec Zdeněk Podhůrský, držitel Ceny Františka Filipovského 2012

2017-12-14T08:28:48+00:00